A Bajnokok Ligája és az Európa Liga közötti különbség

A labdarúgás az egyik legrégebbi csapatlabda játék, egy olyan sportág, amely csak a 20. században szerezte népszerűségét. A labdarúgás világában ezer klub van, rajongók és rajongók hatalmas serege, egyfajta üzlet, amely a jegyek és a kiegészítők eladására, valamint a televíziós adásokra épül. Néhány felső klub költségei néha meghaladják egy átlagos európai ország GDP-jét, és az átruházások teljesen a játékosok vadászatává váltak. A labdarúgó-klub másik jövedelemforrása a különféle bajnokságokon való fellépés, a nyerésért, amelyekre jó díjpénzt kaphat. Tehát a modern Európában a legnépszerűbb klubversenyek a Bajnokok Ligája és az Európai Liga, amelyeket az Európai Labdarúgó Szövetségek Szövetsége alapított, UEFA néven az orosz átírásban. Mi a különbség a Bajnokok Ligája és az Európa Liga között? Ezek közül a versenyek közül melyik tekintélyesebb, és miért nem a világ más részeiről származó kluboknak a célja, hogy a világ legfontosabb versenyein játsszanak?

Cikk tartalma

• meghatározzák
  • összehasonlítás
  • Összehasonlító táblázat

meghatározzák

UEFA Bajnokok Ligája - az európai szövetségek közül a legrangosabb verseny. A Bajnokok Ligája győzelmét a szezon legjobb díjának tekintik, és sok felső klub időnként belső bajnokságot áldoz fel a Bajnokok Ligája számára. Az 1990–1991-es szezonig ezt a bajnokságot Bajnokok Kupájának hívták, de később megkapta a jelenlegi nevét.

UEFA Európa Liga - Európa második legrangosabb klubbajnoksága, amely a Bajnokok Ligájához hasonlóan megváltoztatta a nevét a 2008-2009-es szezonban. és új szabályokat szerzett további képesítési fordulók formájában. Korábban az Európa Ligát Európa kupának nevezték.

A Bajnokok Ligája kvalifikációja az UEFA esélytábláján alapul. A labdarúgó szövetségek (a táblázat első három helye) 4 csapatot képviselnek a versenyen, akik a hazai bajnokság első négy helyezettjét vették fel. Minél alacsonyabb a hely az esélytáblában, annál kevesebb csapat képviselheti az országot a Bajnokok Ligájában. Tehát a táblázatban a 16. hely alatti szövetségeket a Bajnokok Ligájában csak az a klub képviselheti, amely az országos bajnokságban első helyezést nyert. Az Európa Ligába való kvalifikáció elve szintén az esélytáblán alapszik, de ezen felül azok a klubok is bejuthatnak a LE-be, amelyek még nem teljesítették a Bajnokok Ligájában a rájátszásban szereplő mérkőzéseket, és a selejtező körökből kikerültek. Érdemes megjegyezni, hogy a közelmúltban az Európa Liga nyertese automatikusan belép az UEFA Bajnokok Ligája csoportba.

Ennek megfelelően a Bajnokok Ligája és az Európa Liga közötti különbség elsősorban az első verseny presztízsében és a kupa jelöltek kiválasztási rendszerében rejlik..

Reklám tartalma ↑

összehasonlítás

Mindkét verseny rendje hasonló, és csak a klubok szintjén különbözik egymástól. A felső klubok általában a Bajnokok Ligájába esnek, míg az Európa Liga elégedett a középső parasztokkal. De miután kijutott a harmadik selejtezőből, a felső klub bejuthat a LE csoport szakaszába, és nyerhet. A történelem számos ilyen esetet ismert ...

Valójában a verseny összes szakaszát három részre lehet osztani: kvalifikációs fordulók, csoportos szakaszok és rájátszásba. A kvalifikációban a klubok két mérkőzést tartanak - „haza” és „távol”. A pár győztes bejut a következő fordulóba. Több képesítés után a csapatok belépnek a csoportos szakaszba. Itt kezdődnek a különbségek mindkét versenyen. A Bajnokok Ligája csoportos szakaszában tehát csak 32 csapat vesz részt, amelyeket 8 csoportra osztanak. A csoportszakaszban 48 klub viszont részt vesz az Európa Ligában, amelyek közül 10 klub vesztese a Bajnokok Ligájából..

Csak 16 csapat érkezik az Európa Bajnokok Ligája rájátszásba, miközben 32 klub vesz részt a LE rájátszásában, ebből 24 olyan klub, amely a LE csoportos szakaszában az első 2 helyet szerezte, és a Bajnokok Ligája 8 olyan klubja, amelyek nem jutottak el a bajnokságba. rájátszásban és a harmadik helyezett csoportokban.

Ennek eredményeként egy másik különbség a két verseny között a rájátszás sorozatának kialakításának módjában és a részt vevő klubok számában rejlik. A Bajnokok Ligája teljes kvalifikációs rendszere az UEFA weboldalán érhető el.

A bajnokság presztízsén túl a Bajnokok Ligájának győzelméről álmodozó legtöbb csapatnak teljesen önző célja van, mivel a csúcsklub bajnokságon való részvétel lehetővé teszi a klub számára, hogy "nagy pénzt" keresjen. Tehát a Bajnokok Ligájában a kupa elvétele érdekében a csapat 15 millió eurót kap. A labdarúgó klub a verseny összes mérkőzésén a győzelemért mintegy 50 millió eurót kereshet. A Bajnokok Ligája egyes klubjai számára ez egyfajta esély az infrastruktúra fejlesztésére. Ami a legjobb klubokat játszik, amelyekben a futballista többször megéri a Bajnokok Ligája nyereményét, számukra a verseny győzelme egy bizonyos szintű növekedés. Örülök, hogy tudom, hogy a labdarúgó-klubod a világ legjobbja.

a tartalomhoz ↑

Összehasonlító táblázat

Bajnokok LigájaEurópa Liga
A legrangosabb bajnokság az európai labdarúgó-klubok számáraEurópa második legfontosabb labdarúgó-bajnoksága
Díjak a fenti döntő megnyertéértA kupa győztese automatikusan a Bajnokok Ligája csoportos szakaszába kerül
16 csapat vesz részt a rájátszásbanAz utolsó részben 32 csapat harcol a kupaért (24 csoport + 8 a Bajnokok Ligája)
A klub, amely a csoportban harmadik helyet kapott, bejut a LE rájátszásábaAzok a klubok, amelyek a csoportszakaszon repülnek, véget vetnek a versenyen