
A Nurofen lázcsillapító, gyulladásgátló, fájdalomcsillapító és reumaellenes gyógyszerekre utal. A fő hatóanyagot tartalmazza ibuprofen. A gyógyszer enyhíti a fájdalmat, gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik és csökkenti a lázat. A Nurofennek különféle adagolási formái vannak: kúpok, szirup, szuszpenzió, tabletták, kapszulák, gél. Mielőtt kiválasztaná a jobbat, mérlegelje a Nurofen két adagolási formájának fő jellemzőit a kúpokban és a szirupban.
gyertyák
A kúpok hatóanyaga a Nurofen az ibuprofen. A gyógyszer az NSAID-ok csoportjába tartozik, kiküszöböli a fájdalmat, a lázat és a gyulladást..
Kiadási forma: egy gyertyagyertya 60 mg ibuprofént tartalmaz, 5 darab alumínium buborékcsomagolásban, 2 darab csomagban.
Jelzések:
- Az influenza.
- SARS.
- Szövődmények oltás után.
- Fertőző betegségek.
- Fejfájás, migrén, neuralgia.
- Különböző etiológiájú fájdalmak (fül, fül, izom, torokfájás, derékfájás, reumás, ízületi fájdalom).
Ellenjavallatok:
- Ibuprofen intolerancia.
- Májelégtelenség.
- Asztma, polipok.
- Májbetegség.
- GI vérzés.
- Emésztőrendszeri fekélyek.
- Szív elégtelenség műtét után a szív artériáin.
- Vérrögképződés rendellenességek.
- Fruktóz intolerancia.
- Vérzéses diatézis.
- A terhesség utolsó három hónapja.
- Baba súlya 6 kg-ig.
szirup
Fájdalomcsillapító, lázcsillapító és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik. A gyógyszer hatása akár 8 órán keresztül is tarthat. A szirup fő hatóanyaga gátolja a prosztaglandinok és a sejtgyulladás más közvetítőinek hatását. Az ibuprofen mellett a gyógyszer szuszpenziókat (eper vagy narancs), gumit, vizet és glicerint tartalmaz az íz fokozása érdekében.
Felszabadulási forma: 5 ml Nurofen-szirup 100 mg ibuprofen hatóanyagot tartalmaz, 150 ml, 200 ml - palackok.
Jelzések:
Nurofen lázcsillapító a következőkkel:
- SARS.
- influenza.
- Fertőző betegségek.
- Oltás után.
- láz.
A szirupot érzéstelenítőként használják:
- Migrénával és fejfájással,
- Izom és fogfájás,
- neuralgia,
- Torokfájás.
A Nurofen nem használható, ha a gyermek:
- Túlérzékenység a fő hatóanyag, az ibuprofen vagy a gyógyszer további összetevői ellen.
- Emésztőrendszeri fekély.
- Urticaria, hörgő asztma, gyógyszer-indukált rhinitis.
- Csökkent vér kálium-koncentráció (hypokalemia).
- vérzés.
- Májbetegség.
- Leukopénia, hemofília.
- Veseelégtelenség.
- Hallásvesztés.
Az alapok hasonlóságai
Mindkét adagolási formát használják lázcsillapító, gyulladásgátló, reumaellenes és fájdalomcsillapítóként. Főként gyermekek számára alkalmazzák. A gyógyszerek azonos indikációkkal és ellenjavallatokkal rendelkeznek. A gyertyákkal és szirupmal történő kezelés időtartama megegyezik:
- Legfeljebb 3 nap a hőmérséklettől.
- Legfeljebb 5 nap a fájdalomtól.
Ha a láz továbbra is fennáll, forduljon orvoshoz..
különbségek
A gyógyszerek eltérnek a felszabadulás formájától és az alkalmazás módjától. A kúpok rektálisan kerülnek alkalmazásra, amikor nincs lehetőség orális gyógyszeres beadásra a gyermeknek: hányás, hányás vagy émelygés miatt..
A Nurofen gyógyszer, mint a legtöbb drog, sok analóg. Akcióban hasonló a Paracetamolhoz. Néhányuk abszolút és nemcsak ugyanazt a hatást, hanem összetételét is szolgálja. A szirup alapja a szacharóz koncentrált vizes oldata. Ezért, ha a gyermek hajlamos allergiára, ajánlatos olyan terméket választani, amely nem tartalmaz szacharózt. Szacharózmentes szuszpenzió.
Válasszon
Az ibuprofen alapú Nurofen kúpokat rektálisan alkalmazzák gyermekektől 3 hónapos kortól. 6 óra elteltével ismételten felvihető.
Gyertyák adagolása:
- 3 és 9 hónapos (5,5-8 kg súlyú) csecsemőknek napi háromszor 1 kúpot (60 mg) kapnak, 7 órás időközönként, a napi adag nem haladja meg a 180 mg-ot..
- 9 hónapos és 2 éves kor közötti (8–12,5 kg súlyú) gyermekeknek 1 kúpot (60 mg) kapnak napi 4 alkalommal. A napi adag nem haladja meg a 240 mg. Ha továbbra is láz van, konzultálnia kell gyermekorvosával.
A Nurofen babaszirup egy orális gyógyszer, amely gyorsan felszívódik az emésztőrendszerbe. 3 hónapos és 12 éves gyermekek számára készült. A lázcsillapító hatás kb 15-20 perc.
A gyógyszert enyhe vagy közepes fájdalmak, például fejfájás, fogfájás, fülfájás, torokfájás, fogfájás, műtét utáni fájdalom és lágy szövetek károsodásának okozta fájdalom enyhítésére használják, láz, ideértve a lázot védőoltások.A szirup enyhíti a lázot és a fájdalmat. A vakcinákat prevenciós intézkedésként széles körben használják. Segít az íny érzéstelenítésében a fogszabályozás során, a középfülgyulladás kezelésére írják elő. A gyermekek kezeléséhez először be kell szereznie a gyermekorvos szakszerű tanácsát. A Nurofen szirupot 3 hónapos kortól csecsemőknél alkalmazzák.
Szirup adagolás:
- 3 hónaposnál fiatalabb csecsemők esetében csak a szirupot kell használni az orvos által előírtak szerint. Három hónapos korig az adagot kiszámítják: 10 mg / kg csecsemőtömeg. Fogadás háromszor, ha szükséges Naponta négyszer. Naponként legfeljebb 5 ml-t szabad felhasználni.
- 3 és 6 hónapos (5 kg-nál nagyobb) csecsemőknek szirupot kapnak 2,5 ml naponta háromszor.
- 6 hónapos és 1 éves gyermekek szirupot adnak 2,5 ml naponta 4-szer.
Bizonyos esetekben a termék használatakor mellékhatások fordulhatnak elő: kiütés, viszketés, émelygés, emésztőrendszeri rendellenességek. Ezen tünetek esetén sürgősen abba kell hagynia a gyógyszer használatát, és konzultálnia kell egy szakemberrel az állapot kijavítása érdekében, és alternatív gyógyszert kell választania a további kezeléshez. Válassza ki azt az adagolási formát, amelyből a hatás jobb lesz. Ha a gyermek hány, hány vagy émelyg, akkor a legjobb gyertyát használni. Ha egy gyermek probléma nélkül lenyel a szirupot, akkor használhat szirupot vagy szuszpenziót.